KAYMAKAM EFLATUN CAN TORTOP’UN KURBAN BAYRAMI MESAJI

KAYMAKAM EFLATUN CAN TORTOP’UN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Bizi asırlardır birbirimize bağlayan, birbirimize kardeş kılan, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu dorukta yaşatan bayramlarımızdan Mübarek Kurban Bayramı’na bir kez daha kavuşmanın mutluluk ve heyecanını yaşamaktayız. Bayramlarımız; millet olarak birbirimize kenetlenmemizi sağlayan, sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin dayanışmanın ortak noktası; milli, manevi ve dini duyguların sevgi ve barışla harmanlandığı “millet olma şuurunun” kuvvetlendiği çok önemli ve özel günler.
Sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının tazelenmesine vesile olan bayramlar, geçmiş ile gelecek arasında güçlü bir bağdır. Milli ve dini değerlerin, gelenek ve göreneklerin günden güne unutulduğu günümüzde, bayramlar sayesinde insanlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışma duyguları kuvvetlenmekte, birlik ve beraberlik şuuru güçlenmektedir.
Sevincimizi bayramlar vesilesiyle çoğaltmak, neşeyi yediden yetmişe, konu komşu herkese ulaştırmak, başkasının mutluluğu ile mutlu olmayı bilmek, acılarını paylaşmak büyük milletimizin asli karakteridir.
Bu duygularla herkesin huzur içinde, ailesiyle, tüm sevdikleriyle, acı ve kederden uzak güzel bir bayram geçirmesini dileyerek, Kurban Bayramı’nın İslam âlemine, dünyada barışın ve esenliğin hâkim olmasına vesile olmasını ayrıca Kutsal Hac vazifesini yerine getiren vatandaşlarımızın ülkemize sağ salim dönmesini temenni eder, tüm Sandıklılı hemşehrilerimin Kurban Bayramı’nı kutlayarak, sevdikleriyle birlikte huzurlu bir bayram geçirmelerini, sağlık içinde nice bayramlara kavuşmalarını dileyerek, sevgi ve saygılarımı sunarım.
Eflatun Can TORTOP
Sandıklı Kaymakamı
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM