KAYMAKAM EFLATUN CAN TORTOP 13. SARI DEDE’Yİ ANMA ETKİNLİKLERİNE KATILDI

KAYMAKAM EFLATUN CAN TORTOP 13. SARI DEDE’Yİ ANMA ETKİNLİKLERİNE KATILDI

Kaymakamımız Sayın Eflatun Can Tortop Selçik Köyümüzde gerçekleştirilen 13. Sarı Dede’yi Anma ve Kültür Festivaline Yenimahalle Belediye Başkanımız Sayın Fethi Yaşar ve İlçe Yazı İşleri Müdürümüz Şükrü Ülgüner ile birlikte katıldı.
Kaymakamımız yakın ilgiyle Selçikli vatandaşlarımız ile sohbet etti. Festival İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Kaymakamımız ve Yenimahalle Belediye Başkanımız Sayın Fethi Yaşar’ın konuşmaları ile devam etti.
Kaymakamımız Sayın Eflatun Can Tortop burada yaptığı konuşmada; ‘’Şenliğin öncelikle sizlere, yöremize, insanlarımıza barış, huzur, muhabbet ve kardeşlik getirmesini diliyorum. Biliyorsunuz ülkemiz çok değerli bir mozaik. Bu mozaik içinde her din, dil, ırktan insanlar yıllardır barış ve huzur içinde yaşıyor. Böylesine güzel bir köyde sizlerle birlikte bu etkinlikte bulunmak bana büyük keyif veriyor. İnşallah burada görev yaptığım süre içinde bu güzel köye hizmet edip, sizlerle birlikte geleceğe taşımak benim en başta gelen görevlerimden biri olacaktır.
Sizlerin düzenlediği bu şenlik aynı zamanda ülkemizin bölünmez bütünlüğüne de çok önemli bir katkıdır. Yüzyıllar boyunca aynı bayrak altında, aynı inancı paylaşarak yaşamış ve vatanını omuz omuza savunmuş, sevinç ve tasada ortak olduk.’’ noktalarına değindi.
Festival çeşitli yerel sanatçıların saz eşliğinde söylediği türküler, gençlerden oluşan halk oyunu ekibinin sergilediği semah gösterisi ile devam etti.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM