ePttAVM üzerinden Tanzim satışı dönemi başladı

ePttAVM üzerinden Tanzim satışı dönemi başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, tanzim satışların ilerleyen dönemlerde online olarak yapılabileceğini duyurdu. Yeni düzenlemeyle beraber, artık ePTTAVM online tanzim satışı başlamış durumda.

Bir süredir ülke gündeminde olan tanzim satışlar ile ilgili bir takım değerlendirmelerde bulunan Bakan Cahit Turhan açıklamasında, ” Sebze ve meyve fiyatlarının ciddi yükselişi ile birlikte Enflasyonla Topyekûn Mücadele kapsamında vatandaşlarımıza ekonomik fayda sağlamak amacıyla uygulama koyulan tanzim satışlarını, yakın zamanda Türkiye’nin Pazaryeri Platformu epttavm.com’da başlatıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Böylece tanzim satışların online olarak da yapılmaya başlandığını duyuran Cahit Turhan, ePTTAVM online tanzim satışı ile  tarım ürünlerinin vatandaşa ulaşma sürecinde alınan hizmet ücretlerini ortadan kaldırmaya hedeflediklerini de belirtti.

Bu projeyle beraber, tanzim satış noktalarında bulunan tüm meyve ve sebzeler bu PTT‘nin e-ticaret sitesi üzerinden de vatandaşlara ulaştırılması sağlanacak.

Vatandaşların tanzim satış noktalarında saatlerce sıra beklememesini için böyle bir projeye imza attıklarını belirten Bakan Turhan, e-tanzim kapsamında yapılacak olan satışların ayrıca epttavm.com üzerinden başladığı da müjdeledi. Hemen aşağıdan, e-tanzim kapsamında satılacak olan sebzelerin fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Son olarak, vatandaşlar bir ürün için en fazla 3 kilo sepete ekleyebilecekler. Ayrıca, bir kilo ürünün kargo bedelinin de 3.70 TL olduğunu da belirtmekte yarar var.

İnternette satılan bazı sebzelerin fiyatı ise şöyle;

– Biber : 6 TL
– Patlıcan : 4.5 TL
– Salatalık: 4 TL
– Ispanak: 4 TL
– Havuç: 2.50 TL
– Maydonoz: 2.25 TL
– Patates : 2 TL
– Soğan: 2 TL

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM